img

Co to jest płyta indukcyjna?


Ponieważ płyta indukcyjna wytwarza pole magnetyczne, w jej okolicy nie powinniśmy kłaść kart kredytowych, kaset VHS, dyskieteki itp., ponieważ grozi to ich uszkodzeniem. Zakupu płyty indukcyjnej nie powinny też planować osoby z rozrusznikiem serca, ponieważ w czasie jej działania mogą nastąpić groźne dla serca zakłócenia spowodowane polem wytworzonym polem magnetycznym.

No i oczywiście, przed zakupem urządzenia musimy się zastanowić czy nasza instalacja elektryczna spełnia określone warunki, chociaż w przypadku kuchenek indukcyjnych nie różnią się one od potrzeb innych kuchenek elektrycznych. Dla większości ceramicznych płyt grzejnych wymagane jest zasilanie trójfazowe (380 V, 3 N).

Przed zakupem warto upewnić się, czy jest ono dostępne w budynku bądź mieszkaniu. Jeśli nie – konieczne jest jego zainstalowanie. Płyty zasilane zwykłym napięciem 220 V wymagają obwodu z uziemieniem (dodatkowy bolec) oraz natężenia ok. 16 A. Stare instalacje bezmiedziowe nie spełniają tych wymagań.

W takim przypadku konieczne jest dostosowanie instalacji do urządzenia, jak w wielu innych przypadkach. Kuchenki indukcyjne cieszą się sporym zainteresowaniem, ale ceny urządzeń, a także specjalnych naczyń, w jakich należy gotować, wciąż odstraszają klientów. To może być zasadnicza przeszkoda, która spowolni karierę produktu na rynku, ponieważ nie każdy klient chce wydać aż takie pieniądze, wymienić połowę wyposażenia kuchni, tylko po to, żeby zachwycać się zimną płytą, na której można usmażyć kotleta i ugotować zupę.

Jak lodowata płyta może podgrzać, bądź płyty indukcyjne. Płyta indukcyjnaNa rynku, co zaskocz można wypatrzyć nowiuteńkie rozstrzygnięcia techniczne, jakie wytryskują na głowę przeszłe algorytmy.